Pre lepšiu pešiu a cyklistickú dopravu

Už 11 rokov pracujeme na tom, aby sme sa na Slovensku mohli prepravovať zdravšie, rýchlejšie a ekologickejšie. Nezaháľali sme ani v roku 2021.

Podarilo sa nám v parlamente presadiť zmenu zákona, vďaka ktorej sa staneme dopravne civilizovanejšou krajinou. Spresnenie bezpečného odstupu pri predchádzaní cyklistu, technická úprava predností pri križovaní cyklistických komunikácii či zavedenie novej značky Bicyklová cesta výrazne zvýšia bezpečnosť a komfort cyklistickej dopravy. Úprava parkovania zase znamená, že chodníky sa konečne vrátia chodcom. Vďaka dlhoročnej práci na tejto téme sa navyše podarilo dosiahnuť zhodu všetkých parlamentných strán.

Aj v nadchádzajúcom roku sú pred nami veľké výzvy. Slovensko čakajú milióny eur na cyklodopravu z Plánu obnovy a odolnosti aj z eurofondov a chceme dohliadnuť na to, aby boli využité zmysluplne. Chceme pomáhať mestám a obciam vytvárať skutočne funkčnú a kvalitnú infraštruktúru a naďalej dohliadať na to, aby sa pri novej výstavbe, ale aj pripríprave zákonov či stratégii nezabúdalo na chodcov a cyklistov.

Pomôcť lepším podmienkam pre udržateľnú dopravu na Slovensku môžete celkom jednoducho aj Vy, ak našu činnosť podporíte ľubovoľnou sumou. Najviac nám pomôžu pravidelné dary. Sľubujeme, že naše mestá a obce budú vďaka tomu o niečo bezpečnejšie a príjemnejšie.

Ďakujeme!

Jednorazovo
Mesačne
12€
20€
30€
50€
10€
15€
20€
30€

Potvrdením údajov súhlasíte s pravidlami používania DARUJME.sk. V ďalšom kroku Vás presmerujeme na stránku, kde bezpečne vyplníte Vaše platobné údaje a zašleme Vám aj informačný mail o dare. Ďakujeme!

Darca zároveň berie na vedomie, že poskytuje finančný dar bez protihodnoty a teda na platobnú operáciu sa nevzťahujú možnosti reklamácie platby ako pri nákupe služieb a tovarov.